Privátní sauna ve wellness srubu u jezírka

Prohřejte své tělo i duši

Kdo se jednou prohřál v sauně, většinou již bez ní nemůže být. Mnoha lidem pomáhá zůstat i v zimě ve skvělé kondici a při plném zdraví. Přináší uvolnění tělu i duši, čistí myšlenky. Sauna je ideální regenerací po Vašem výletě. Je nejen odměnou pro Vaše tělo po výkonu, ale umožní Vám vrátit se do kondice na aktivity následující den.

Privátní wellness Chaloupky Sněžník je ideální pro Vaše sváteční chvíle s partnerem, rodinou nebo přáteli.
Speciální bio topidlo umožňuje výběr z několika druhů saunových procedur, viz níže.

Finská sauna

Teplota 80° – 90°, vlhkost minimum

Finská sauna je prověřenou klasikou, která vám pomůže vyplavit z těla toxiny, prokrvit orgány i kůži, posílit imunitu a zbavit se stresu. Ve spojení s živou vodou v jezírku, dokonalá relaxace. Teplota na přání v rozmezí od 85 do 100 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je mezi 10 až 20 procenty.

Bio sauna
(tropická sauna)

Teplota 60°, vlhkost 30 – 60 %

Bio – tropickou saunu Vám můžeme nabídnout díky kamnům s výparníkem, které uvnitř sauny dokáží udržovat stálou teplotu (kolem 60 stupňů Celsia), a stálou vlhkost vzduchu na přání (tato hodnota se standardně pohybuje mezi 30 a 60 procenty). K bio sauně lze využít aromaterapii – spolu s párou v ní tak můžete inhalovat přírodní esenciální oleje.

Bylinná sauna

Teplota 45°, vlhkost 50 %

Ještě menší horko je v herbal saunové proceduře. Díky nižší teplotě, konkrétně mezi 40 a 50 stupni Celsia, se tak můžete oddávat i aromaterapii pomalými hlubokými nádechy a výdechy, i póry Vaší pleti. Výhodou herbal sauny je, že nevysušují dýchací cesty a vlasy. Vlhkost vzduchu v Herbal sauně udržujeme mezi 10 a 20 procenty. Ideální pro malé začátečníky 🙂

Průběh

Nejlepší i nejpříjemnější je poloha vleže, kdy tělo odpočívá a prohřívá se rovnoměrně v jedné teplotní vrstvě. Vstávejte pomalu, nejdříve do sedu. Po prohřátí musí následovat ochlazení – slastný skok do ledové, živé vody. Právě střídání horka a chladu tělo nejlépe otužuje, povzbuzuje krevní oběh, stimuluje imunitu. Ochlazujte celé tělo, i hlavu. Odmění se Vám následnou harmonií 🙂 Zpět do srubu je vhodné se vrátit, když začnete pociťovat zimu.

Příspěvek na provoz sauny