Masáže a procedury

Dopřejte si masážní, fyzioterapeutickou
a léčivou péči podle Vašich potřeb

Masáže probíhají v Chaloupce Sněžník, jen 10 km od města Děčín.

Relaxační masáž

Celková masáž, doporučený čas 1-1,5 hod.

Hlavním cílem relaxační masáže je přirozená harmonizace těla i duše. Je vhodná pro každého, kdo se potřebuje uvolnit. Představuje příjemný způsob, jak načerpat čerstvé síly a detoxikovat tělo i myšlenky.. Relaxační masáží pomáháme od bolestí hlavy, nespavosti a pocitu psychického napětí. Podporuje krevní oběh, lymfatický systém a vylučování toxických látek z lidského organismu. Aktivuje vlastní energetické zdroje a harmonizuje se zdroji univerzálními.

Při relaxační masáži používáme jemných hmatů k uvolnění napjatého svalstva a nervového systému. Dopřát si ji mohou především ti, kdo jsou vystaveni stresu a nemají dostatek času pro kvalitní odpočinek. Výraznou předností této masáže je schopnost harmonizovat mysl i tělo, opět najít vnitřní rovnováhu, navodit vnitřní, meditativní stav.

Sportovní masáž

Doporučený čas 60 min.

Sportovní masáž je příprava těla k podávání sportovních výkonů u amatérských i vrcholových sportovců. Je významná a regenerativní i po sportovním výkonu, ale zároveň její účinky předchází vzniku trvalého poškození organismu. Masáž je zaměřena na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Dokáže účinně pomoci k rychlé úlevě svalů a uvolnění kůže. Zároveň stimuluje lokální lymfatické dráhy, které odplavují odpadní látky a kyselinu mléčnou ze svalů.

Sportovní masáž stimuluje prokrvení těla a tím přívod kyslíku a živin do tkání, pomáhá odstranit zplodiny látkové výměny, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost, kladně působí na nervový systém a na psychiku. Při této masáži se používají hlubší hmaty v rychlejším provedení.

Zdravotní masáž

Doporučený čas 1-1,5 hod.

Zdravotní masáž je zaměřená na konkrétní zdravotní problém, indispozici, dle subjektivního pocitu nebo lékařského nálezu.

Dornova a Breussova terapie

Částečná 30 min, v kombinaci s další masáží, celková 1-1,5 hod.

Dornova a Breussova terapie není jen masáž, ale je to velmi účinná metoda, která zbavuje bolesti zad a kloubů tím, že vrací obratle a klouby zpět do správné polohy. Tato metoda srovnává rozdílnou délku dolních končetin, rovná rotace kyčelních kloubů a páteř. Odstraňuje tak bolesti spojené s nerovností páteře, pomáhá při léčbě haluxů, může předejít operaci při výhřezu ploténky atd.

Často se stává, že klientům po provedení Dornovy metody ustanou potíže se žaludkem, astmatem, mravenčení v končetinách apod. Je to proto, že posunuté obratle brání správné inervaci vnitřních orgánů. Po srovnání posunutých obratlů také často přejdou migrény, bolesti ramen a jiné potíže, které klasická medicína léčí léky proti bolesti. Účinnost Dornovy metody je velmi vysoká, vyžaduje však aktivní účast pacienta a opakovanou terapii. Díky tomu si lépe uvědomujeme, že naše zdraví je v našich rukou. Doporučujeme třezalkový zábal s teplou rašelinou.

Medová masáž

Doporučený čas 1 hod.

Medová masáž je prospěšná a zároveň příjemná procedura, s dvojím účinkem. Odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány. Masér Vám záda potře voňavým tekutým kvalitním českým medem, poté ho speciální technikou vmasíruje do těla a následně dlaněmi pulsuje od pokožky. Med vlivem napětí a podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se. Po masáži zůstane na kůži pěna, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem, takže z masáže budete odcházet čistí.

Detoxikace medem je vhodná jako preventivní, i jako podpůrná terapie u většiny onemocnění a pooperačních stavů.

Indická masáž hlavy

Doporučený čas 30 min., lze v kombinaci s další masáží.

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Pomocí speciálních hmatů, působení a technik, uvolnit u klienta oblast šíje, ramen a hlavy a navodit u něj pocit zdraví, klidu a psychické pohody. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Jde o techniku, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

Terapie ušní svící

Doporučený čas 30 min. – ošetření obou uší.

Ušní svíce jsou podpůrnou terapií, která dokáže pomoci při onemocněních, jako jsou infekce dýchacích cest a uší, rýmě, nemoci horních cest dýchacích, bolestech hlavy, pocitech tlaku, hučení a pískání v uších a dalších. Aplikaci ušních svící lze realizovat jako doprovodnou terapii k vybrané masáži.

Ručně vyrobená, dutá ušní svíce, nemá na rozdíl od klasické svíce knot a její vnitřní část je z přírodního plátna z Damašku. Na vrchu je tenká vrstva směsi kvalitního včelího vosku, kurkumy, šalvěje a levandule. Klient si při terapii lehne na bok, na horní polovinu hlavy mu je přiloženo plátno, svíce se pak pomalým šroubovitým pohybem vloží kolmo do ucha. Po celou dobu terapie je svíce u ucha přidržována. Na principu komínového efektu se pak z ucha do svíce uvolňují mentální i fyzické nečistoty a zátěže, ucho a hlava se čistí. Svíce se nechá dohořet přibližně do 2/3 – cca 10 minut pro každé ucho. Poté se okraje zvukovodu opatrně vyčistí a namasírují. Během terapie je slyšet zvuk, který připomíná praskání ohně v krbu.

Tantrická masáž

Délka rituálu cca 2,5 hod.

Tantrická masáž a ošetření je holistická péče a technika, která v sobě spojuje prvky starodávných tantricko-taoistických technik a klasické masáže se spirituálním a léčivým významem. Pomáhá k větší propojenosti a celistvosti těla a ducha a jejich vnímání. Tato jemná a hluboká masáž probouzí energetická centra na jednotlivých drahách celého těla a odbourává jeho bloky. Nejjemnější masáž ze všech technik, které zde provádíme. Nasycuje naše přirozené potřeby doteků. Masáž navozuje pocity hluboké intimity, vnitřního vhledu a prohloubení kontaktu se sebou sama. Můžeme se při ní setkat s podstatou našeho božství, smyslnosti i dětské nevinnosti. Dochází k uvolnění a regeneraci na hluboké vnitřní rovině.

Pro více informací o průběhu tantrické péče a přípravě, nás kontaktujte.

Průběh

Používáme výhradně za studena lisované panenské oleje – mandlový, kokosový, dále panenské olivové oleje s dlouhodobě louhovanými bylinami – třezalka (zábal na páteř), kostival a meduňka (bez příplatku). Klient může využít pohoštění čajem, ovocem, úvodní pohovor a závěrečné sdílení (mimo placený čas masáže). V průběhu masáže doprovází klienta aromaterapie přírodními esenciálními oleji, hudba vybraná pro konkrétní typ masáže a rezonanční nástroje.

Ceny

Masáže můžete objednat při rezervaci pobytu.