Z Ostrova k sousedům, objevit div světa – Herkulovy sloupy

Popis trasy a cíle:

Není třeba odkládat malou expedici za nádhernými skalními úkazy, zakomponovanými do labyrintu pískovcových skal, až vám „vyjdou“ Velikonoční ostrovy“. Z Chaloupky je to k Herkulovým sloupům jen 10,5 km.

Do Ostrova lze ještě autem, dále od jezera s písečnou pláží (kde se lze od jara do podzimu skvěle vykoupat), následujte pěšky, na kole, nebo s kočárkem.. hraniční potok, tichým údolím, ve směru na Bielatal. V blízkosti cíle je malé parkoviště, s dobrou možností uzamčení kol a kočárku.

Pěšky přes lávku, do pohádkového světa mezi štíhlé věže, z fantasie Harryho Pottera, odporující fyzikálním zákonům, obzvlášť když máte štěstí a pozorujete lezce, přišpendlené na Herkulových sloupech.

V nadšení můžete mezi věžemi prožít 2 a více hodin. Nazpět stejnou trasou, nebo okruhem..

Alternativa trasy: Pokud také milujete okruhy – zpátky ani krok, lze cestou nazpět odbočit vlevo k Soví bráně a dále na Sněžník, s možností zastávky u Oborského rybníka. Možností je také delší okruh, přes Rosenthal.

Služby na trase: Starobylá restaurace Kemp pod Císařem, se skvělým jídelníčkem, hotel Ostrov a občerstvení v Ottomuhle.

Doporučené vybavení: papírová mapa z Chaloupky nebo app mapy.cz + mapa off-line Ústeckého kraje a Saska, svačinka a pití, osobní doklad, EUR.

Mapa trasy

Herkulovy sloupy – tip na výlet v Českosaském Švýcarsku
Herkulovy sloupy – tip na výlet v Českosaském Švýcarsku. Herkulesstein