Hřensko – perla Českosaského Švýcarska, Pravčická brána, lodičky: autem, pěšky, loďkami, vláčkem

Popis výletu a trasy

Autem přes les, Maxičky, Děčín a včas do Hřenska, na parkoviště U vodopádu nad hotelem Klepáč. Dále pěšky k lesnímu rozcestí pod Pravčickou bránou a po hodinové prohlídce jedinečného skalního oblouku, zpět na stezku na Mezní louku. Oběd doporučujeme U Fořta, v místě kde se vynoříte z lesa od Pravčické brány.

Pokud jste ráno z Chaloupky vyjeli do 9 hod., máte čas svézt se na lodičkách Divokou i Tichou soutěskou, zpět do Hřenska. Ohlídejte si čas poslední lodičky.

Jaká to krásná země, panenské údolí řeky Kamenice, průzračná voda se pstruhy a lososy, svérázní kapitáni s příběhy, bravurně ovládající dlouhé lodě ještě delšími bidly, fantasy skalní útvary, které fascinují se zakloněnou hlavou.. a vodopád jako překvapení v závěru plavby. Značená trasa.

Alternativa trasy: Pro kratší výpravu doporučujeme postup v opačném směru – nejdříve lodičku Tichou soutěskou s následným výstupem na Meznou, dále pak pěšky Mlýnskou stezkou ke Třem pramenům na zastávku Bus, nebo přímo z Mezné do Hřenska Busem, či letním traktor-vláčkem

Služby na trase: bufet u Pravčické brány, bufet mezi Tichou a Divokou soutěskou, restaurace U fořta Mezní louka, restaurace v Hřensku,

Doporučené vybavení: papírová mapa z Chaloupky nebo app mapy.cz + mapa Ústeckého kraje, svačinka a pití

Mapa trasy