Advent v zasněžené Chaloupce, s výletem na Advent Konigstein


17. 11. 2023

Užijte si poklidný, horský adventní čas v zasněžené Chaloupce, s krbem, saunou a Adventním předvánočním programem ve středověkém stylu na Königsteinu – jedné z největších horských pevností v Evropě – uprostřed Labských pískovců na stolové hoře nad řekou Labe, Saském Švýcarsku-Východní Krušné hory.

Pokud jste někdy měli v představě cestování v čase, máte příležitost po celý prosinec popojet autem ze Sněžníku na Konigstein a obdivovat středověké Vánoce, s bukanýry, ovečkami, ohnivými koši pro zahřátí, perníkovými srdci, preclíky, poctivým německým svařákem – alk i nealk, řemeslnou výrobu nejrůznějšího druhu, rozzářené hradní katakomby.. Adventní program na hradě je k dispozici v několika jazycích, i češtině. Autem z Chaloupky Sněžník 38 min.

Služby v cíli: občerstvení, středověká pekárna se skvělými obřími koláči, restaurace a Monkey lezecký park pod pevností.

Doporučené vybavení: dobré turistické boty, teplé oblečení, areál je rozlehlý. Koupací vybavení do Toscana Bad Schandau.

Alternativa: Ideální zakončit romantický Advent, po cestě zpátky, v termálním aquaparku a saunovém světě Toscana v Bad Schandau na labském břehu, blízko hranic, před Hřenskem.

Mapa trasy